• Rekrutacja na rok szkolny 2023/24

          •  

            Dyrekcja Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej  informuje, że rekrutacja do przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/24 odbędzie się w dniach od  6 do 21 lutego 2023 r. zgodnie z Zarządzeniem NR 5/2023 Wójta Gminy Jasienica Rosielna z dnia 18 stycznia 2023 r.

             

            Obowiązek zapisu do oddziału przedszkolnego dotyczy dzieci 6-letnich czyli urodzonych w 2017 r., zaś do klasy I zapisujemy dzieci 7-letnie, urodzone w 2016 r.

            Wnioski do zapisu do przedszkola, oddziału przedszkolnego i  klasy I szkoły podstawowej oraz deklaracje kontynuowania dostępne są na stronie internetowej szkoły (poniżej).

             

            2023_Regulamin_rekrutacji.pdf

            2023_Wniosek_zgloszenia_do_przedszkola_i_0.pdf

            2023_Deklaracja_kontunuowania_nauki_w_przedszkolu.pdf

            2023_Wniosek_zgloszenia_dziecka_do_kl_I.pdf

             

            1. Dzieci przedszkolne - pierwszy zapis - wniosek zgłoszenia dziecka do przedszkola i 0.

            2. Dzieci klasa I - wniosek zgłoszenia dziecka do klasy I.

            3. Dzieci, które uczęszczały do przedszkola - deklaracja kontynuowania nauki w przedszkolu

            4. Dzieci 6-letnie - wniosek zgłoszenia dziecka do przedszkola i 0.

             

            Uzupełnione deklaracje kontynuowania i wnioski zgłoszenia proszę dostarczyć do sekretariatu szkoły w terminie 06.02.2023 r.- 21.02.2023 r.

             

            Dyrektor Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej.

             

        • Kółko plastyczne dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.
          • Kółko plastyczne dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

          • Przedstawiamy kilka ostatnich zdjęć z zajęć kółka plastycznego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych-0a i 0b. Dzieci wykonały następujące prace : głowę Świętego Mikołaja, skarpetę na prezenty, skrzata, bałwanka oraz zimowy obrazek-ptaszek na gałęzi.

            Wszystkie zdjęcia znajdują sie a albumie fotograficznym pod nazwą: kółko plastyczne 2022/23.

            K.Federkiewicz

          • Spotkanie opłatkowe Rodziny Szkół im. Św. Jana Pawła II w Krośnie

          •   12 stycznia 2023 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie miało miejsce spotkanie opłatkowe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej. Uczestniczyli w nim dyrektorzy, nauczyciele, katecheci i uczniowie szkół noszących imię tego wielkiego Polaka oraz zaproszeni goście: Ks. Biskup Stanisław Jamrozek, Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. Naszą szkołę reprezentowali katecheci oraz była pani dyrektor Krystyna Szarek.Centralnym punktem spotkania była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka, który w homilii dał każdemu zadanie, byśmy jak św. Jan Paweł II przykładem życia mówili innym o Bogu, trzymając mocno Chrystusową dłoń.

            Druga część spotkania odbyła się w dolnym kościele „przy stole”, na którą złożyły się wystąpienia gości, życzenia i łamanie się opłatkiem oraz spektakl “Boże Narodzenie” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich i jasełka przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 5 w Krośnie. Nie zabrakło wspólnego kolędowania wraz z koncertem zespołu muzycznego SONG ze Szkoły Podstawowej  w Krościenku Wyżnym. Rodzinne  bożonarodzeniowe spotkanie  było także okazją do zaplanowania kolejnych dat spotkań naszej Archidiecezjalnej  Rodziny.

                                             A.Kmiotek

             

          • Kolędnicy Misyjni

          •   "Drodzy kolędnicy misyjni, dziękuję każdemu z was i zachęcam, abyście byli radosnymi świadkami Jezusa, zawsze starając się wnosić braterstwo pośród swoich rówieśników”, papież Franciszek

            Od początku grudnia  kolędnicy misyjni wraz z  opiekunami poznają projekt danego roku, przygotowują stroje, scenkę i gwiazdę. Planują kolędowanie w porozumieniu z księdzem proboszczem i rodzinami dzieci. I jest tak już od prawie 30 lat we wszystkich diecezjach w Polsce.

            Już zgodnie z tradycją nasza szkoła włączyła się do tej akcji.Zostały przygotowane dwie grupy.W tym roku najpierw przedstawiliśmy krótką scenkę misyjną w kościele w Woli Jasienickiej.Następnie dołączyliśmy do orszaku ,który przedstawiał jasełka w drodze.Chcąc jednak wspomóc misje musieliśmy wyruszyć swoją drogą i odłączyliśmy się od nich.

            W tym roku kolędowania nasze serca były bardzo blisko dzieci i misjonarzy z Papui i Nowej Gwinei. Ten odległy skrawek ziemi rozsiany na Oceanie Spokojnym jest bardzo młodym Kościołem, borykającym się z wieloma problemami. Pokazuje nam on jednak, że żadne trudności nie odrywają od Miłości Chrystusa. Każdego roku przybywa tam nowych ochrzczonych, pracuje tam także najwięcej polskiej polskich misjonarzy w całej Oceanii, a także czterej biskupi z naszej ojczyzny.

            „Proszę Was gorąco, abyście nigdy nie zapominały, że misyjne kolędowanie to głoszenie Ewangelii. Bądźcie od dziś aniołami Ewangelii dla ludu z Oceanii, który czeka na Jezusa, tak jak na Was czekają Wasi sąsiedzi i znajomi” – przypomina ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce.

            Składam serdeczne podziękowania dzieciom, które włączyły się w to piękne dzieło, pani Bernadecie Wołoszyn i wszystkim osobom, które wpuściły nas do swoich domów.

            Zebrana kwota 1300 zł została przeznaczona na wyżej wymienionych.

            A.Kmiotek

          • SZKOLNE JASEŁKA

          •   Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów naszej szkoły. 

             Dnia 13 stycznia nasi szkolni artyści wystąpili przed społecznością szkolną w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy Jasienica Rosielna - była to przedpremiera, a równocześnie i próba generalna przed występem w niedzielę - 15 stycznia dla środowiska lokalnego. W to niedzielne popołudnie swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Jasienica Rosielna - pani Urszula Brzuszek, Sekretarz Gminy - pani Anna Fic, poseł na sejm RP - pan Adam Śnieżek, proboszcz naszej parafii- ksiądz Marek Zarzyczny oraz rodzice, krewni i przyjaciele aktorów.

              Ogromne zaangażowanie dzieci  młodzieży i czas poświęcony na próby – opłacił się.  Zaczęło się od zwiastowania, przez nawiedzenie św. Elżbiety, wędrówki w poszukiwaniu schronienia, skończywszy na narodzeniu Pana Jezusa w ubogiej stajence. Nie mogło zabraknąć spiskującego Heroda, diabła i śmierci, a także Trzech Króli z dalekiego Wschodu. Całe widowisko przeplatane było przepięknym śpiewem solistek (Mileny Gurgacz, Zosi Barańskiej (w roli Maryi), Natalii Śnieżek, Hani Barańskiej, Klary Bogaczyk, Darii Szuby, Felicji Malinowskiej) oraz dwoma układami tanecznymi dziewczynek z klasy 5a. 

             

            Jasełka bardzo się podobały - zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

            Szczególne podziękowania należą się panu Krzysztofowi Kielarowi za oprawę techniczną całego wydarzenia.

             

            K.Ch.

          • "Festiwal fizyki"

          • Film zrealizowany przez grupę uczniów kl. 8a Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w ramach konkursu "Festiwal fizyki" organizowanego przez wydawnictwo GWO.

             

            Autorzy:
            Hunia Julia
            Kuźnar Natalia
            Lenart Zofia
            Pisula Krzysztof

            Montaż:
            Świątek Bartłomiej

            Opiekun:
            Kielar Jurek

          • Jasełka w Jasienicy Rosielnej 2023

          • „Weseli ludzie, błogo im będzie – chwałę Bogu wyśpiewują wesoło wszędzie"

            W piątek 6 stycznia obchodziliśmy Święto Objawienia Pańskiego. Jest to jedno z najstarszych świąt celebrowanych w Kościele katolickim na pamiątkę pokłonu Trzech Mędrców, którzy przybyli oddać pokłon nowo narodzonemu Synowi Bożemu, chociaż byli poganami. Dlatego tym bardziej od nas – wierzącym należy się hołd naszemu Zbawicielowi.

            Mogliśmy to uczynić w ten świąteczny dzień, uczestnicząc w specjalnie na tę okazję przygotowanym orszaku połączonym z jasełkami. Rozpoczął się on 
o godz. 12.30 w kościele w Woli Jasienickiej krótką scenką przedstawioną przez Dzieci Misyjne z panią katechetką Anną Kmiotek, które także włączyły się w to niecodzienne świętowanie. Po wstępie i powitaniu przez naszych duszpasterzy miała miejsce pierwsza scena „Dobra nowina”. Następnie orszak wyruszył 
z kolędą na ustach w stronę Jasienicy. Po drodze (w przygotowanych wcześniej, bezpiecznych miejscach) przedstawiane byłe kolejne sceny, przybliżające nam historię przyjścia na świat Jezusa: „Gospodarz”, „Pastuszkowie”, „Herod”, „Walka dobra ze złem” oraz „Wieść się szerzy”. Ostatnia scena: „Betlejem” 
z pokłonem pasterzy dużych (aktorów) i małych (dzieci) oraz złożeniem darów przez Trzech Królów miała miejsce w kościele w Jasienicy Rosielnej przy szopce. Tam też zakończono orszak podziękowaniami księdza proboszcza dla wszystkich, którzy ten piękny przemarsz na cześć Pana przygotowali.

            Pomysłodawczynią i reżyserem tego przedsięwzięcia była pani Małgorzata Szewczyk.

            Śpiew przygotowała i animowała podczas drogi oraz przy kolejnych scenach schola z Woli Jasienickiej i oaza z Jasienicy z paniami: Wiolettą Stodolak i Anną Wnęk. Dziewczyny śpiewające to: Aleksandra Konopka, Eliza Zając, Zofia Wnęk, Zofia Lenart, Magdalena Lenart, Martyna Wróbel, Patrycja Stodolak, Maja Płonka i Lena Barud.

            Aktorzy (dorośli), którzy wzięli udział w jasełkach to: Agata i Jerzy Tubek, Jolanta i Grzegorz Śnieżek, Jan Wojtanowski, Marian Zając, Jacek Lenart, Jacek Śnieżek, Jan Gierlach, Henryk Gołda, Wiesław Pigoń, Halina i Wojciech Szarek, Krzysztof Śnieżek, Krzysztof Kielar, Anna Kielar, Krystyna Kielar, Ewelina Zając, Anna Wnęk, Wioletta Stodolak, Dominik Stodolak.

            Narratorem był ks. Karol Burda.

            Tańczące dziewczyny to: Zofia Lenart, Magdalena Lenart, Martyna Wróbel, Patrycja Stodolak, Maja Płonka i Lena Barud.

            Najmłodsi przy szopce to dzieci z zerówek w Jasienicy.

            Było to przepiękne i niepowtarzalne wydarzenie, łączące tradycyjne jasełka z kolędowaniem w terenie. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej i dbałości 
o stroje i charakteryzację mogliśmy przeżywać te zbawcze wydarzenia na nowo, przypomnieć sobie, zobaczyć, jak to z narodzeniem Jezusa było. Wyrazy uznania należą się Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przedstawienie scen oraz orszaku, przede wszystkim pani reżyser i aktorom, którzy podzielili się 
z nami swoimi talentami, poświęcili czas na próby i znakomicie się wcielili 
w swoje role. Dziękujemy!

          • Fundacja ,,Czarna Górka''- działa w naszej szkole!

          • Prezes Fundacji ,,Czarna Górka'' pan Michał Tabisz przyjaciel Jasienicy Rosielnej zorganizował i zasponsorował wspaniały pokaz zwinności i umiejętności sportowych w ramach projektu ,,Szkoła z pasją''. W grudniu na zaproszenie Pana Michała naszą szkołę odwiedził wraz ze swoją grupą Krystian Herba wielokrotny mistrz świata i rekordzista Guinnessa w zdobywaniu skacząc rowerem po schodach najwyższych budynków na świecie. Na rowerze zdobył 18 budynków w 13 krajach - więcej niż ktokolwiek na świecie. Dwukrotnie można go było oglądać podczas występów w programie ,,Mam Talent''. Wielokrotnie reprezentował nasz kraj na zawodach międzynarodowych w których zdobywał najwyższe laury. Spotkanie miało charakter edukacyjny. Zależało nam  na zmotywowaniu uczniów do większej aktywności fizycznej, promowaniu zdrowych nawyków żywienowych, przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz integracji uczniów. Na koniec spotkania wszyscy chętni widzowie otrzymali pamiątkowe plakaty z autografami mistrzów. Nie byłoby tego wspaniałego wydarzenia w naszej szkole, gdyby nie postawa Pana Michała, którego kożenie rodzinne związane są z naszą miejscowością. Cieszymy się, że znalazł Pan w sobie pasję dawania radości dzieciom i młodzieży. Cieszymy się tym bardziej, że dotyczy to naszych dzieci. Z całego serca - DZIĘKUJEMY!

            Krzysztof Śnieżek

          • Mikołaj pamiętał o naszych uczniach

          •      Odwiedziny Świętego Mikołaja to co roku emocjonujący moment dla uczniów naszej szkoły, zwłaszcza tych najmłodszych. Święty Mikołaj, jak co roku nie ominął żadnego ucznia i każdego obdarował prezentem. Nie zapomniał nawet o słodkich upominkach dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Fundatorem prezentów była Rada Rodziców Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej.

               Każda klasa serdecznie podziękowała św. Mikołajowi za upominek: wierszykiem, piosenką czy tańcem. Spotkanie to było także okazją do przypomnienia uczniom historii żyjącego na przełomie IV i V wieku, św. biskupa Mikołaja z Miry, który według legendy bezinteresownie, ukradkiem pomagał biednym i potrzebującym. To właśnie na jego pamiątkę, podtrzymywana jest tradycja obdarowywania się prezentami w dzień 6 grudnia - rocznicę śmierci św. biskupa Mikołaja z Miry, a także imieniny Mikołaja.

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Pierwszego grudnia 2023 roku w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy odbyło się podsumowanie projektu - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, rozdanie nagród dla uczniów biorących udział w projekcie oraz spotkanie autorskie z Katarzyną Terchą – Frankiewicz. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

                W wydarzeniu uczestniczyła Pani Wójt Gminy Jasienica Rosielna – Urszula Brzuszek, która wręczyła dyplomy i nagrody wyróżnionym uczniom.

            • W klasie pierwszej za czytelnictwo -  osiem osób.
            • W klasie pierwszej i drugiej za staranne i pomysłowe wykonanie prac plastycznych – cztery osoby.
            • W klasie trzeciej za przygotowanie czytania książki „Jak to ze lnem było” – siedem osób.
            • W klasie drugiej w konkursie recytatorskim – jedna osoba.
            • W klasie drugiej za opracowanie  własnej baśni pod tytułem „Królestwo dzieci” i wykonanie ilustracji   do wydarzeń – cała klasa.

            W klasach IV-VIII wyróżniono następujące projekty:

            • „Kleksografia” – klasa IV „a”.
            • „Ilustracyjna wersja lektury Opowieści z Narnii” – klasa IV „b”.
            • „Spotkanie z mitologią”  - klasa V „b”.
            • „Książka a rozwój” – klasa VII.
            • „Konkurs literacki na podstawie lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem” – klasa VI „b”.
            • „Lektury szkolne i uzupełniające” -  klasa VI „a”, VIII „a”, VIII „b”.

                   Po rozdaniu nagród odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Terchą-Frankiewicz. Autorka opowiadała o swojej twórczej drodze i czytała wiersze. Dzieliła się doświadczeniami dotyczącymi powstawania kolejnych tomików. Podzieliła się pomysłami twórczymi na najbliższy czas. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć prace plastyczne i fotograficzne poetki.

                                                                                                                                            B. Skiba

          • Szkolne konkursy bożonarodzeniowe

          • Przed świętami zostały rozstrzygnięte dwa konkursy plastyczne organizowane przez Radę Rodziców: konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową oraz konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

            KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

            W kategorii przedszkole oraz "zerówka" (łącznie 8 prac) jury wyróżniło następujące osoby:

            1. Marcel Nowak (0b)

            2. Zuzia Mrozek (przedszkole)

            3. Hubert Gurgacz (0a)

             

            W kategorii klas 1-4 zebrano łącznie 15 prac, z czego wyróżnienia otrzymały prace wykonane przez:

            1. Klaudię Janusz (4a)

            2. Zosię Szychowską(1a)

            3. Ingę Niepokój (4b)

             

            KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

            W kategorii klas 5-8 udział wzięło 7 uczniów, z czego wyróżniono następujące osoby:

            1. Milena Gurgacz (6b)

            2. Nikola Rymarz (5a)

            3. Kacper Janusz (8a) oraz Hubert Flis (6b)

             

            Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, gratulujemy zdolności oraz pomysłowości i zachęcamy do udzialu w kolejnych szkolnych konkursach :)

            K.Ch.

          • Szkolny konkurs na najbardziej pomysłowy kalendarz adwentowy (Adventskalender)

          • Kalendarz adwentowy to niemiecka tradycja, zgodnie z którą dzieci otrzymują kalendarz z 24 okienkami na każdy dzień adwentu. Okienka zawierają drobne niespodzianki i są ponumerowane na każdy dzień grudnia, aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Ma on umilić czas oczekiwania na te piękne Święta.

            W listopadzie został ogłoszony konkurs z języka niemieckiego dla klas 4-8 na najbardziej pomysłowy kalendarz adwentowy. Zamiast czekoladek i upominków, w każdym okienku znajdowały się słówka/wyrażenia związane z Bożym Narodzeniem. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów, z czego wyróżniono następujące prace:

            I miejsce: Maja Leśniak 5b

            II miejsce: Julia Hunia 8a

            III miejsce: Dominik Śnieżek 5b

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim uczniom gratuluję kreatywnych pomysłów i zachęcam do udziału w szkolnych konkursach :) 

          • Nasi uczniowie laureatami wojewódzkiego konkursu na profilaktyczny spot filmowy "Bezpieczne Wakacje"

          • Kacper Kielar, Hubert Flis, Oskar Janusz i Damian Sznajder zdobyli II miejsce nagrywając spot profilaktyczny pt. "Zanim zaczniesz dokuczać". Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Dnia 14 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!