• KÓŁKO PLASTYCZNE- 0B

• Poniżej kilka zdjęć z ostatnich zajęć.

Wszystkie prace są do obejrzenia w albumie forograficznym pod nazwą- kółko plastyczne 2022/23.

• ŚWIĄTECZNE KONKURSY

• Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły - od przedszkola do 8 klasy - do wzięcia udziału w konkursach :) Szczegóły w regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ oraz SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

1. ORGANIZATOR KONKURSU:

Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Jasienicy Rosielnej

1. WARUNKI UCZESTNICTWA :

Uczestnikami konkursu na ozdobę bożonarodzeniową mogą być:

- I kategoria wiekowa: przedszkole oraz zerówka

- II kategoria wiekowa: uczniowie klas 1-4.

Uczestnikami konkursu na szopkę bożonarodzeniową mogą być uczniowie klas 5-8.

• Każdy uczestnik może przedstawić tylko jedną pracę.
            • Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora wg wzoru: imię i nazwisko, klasa.
            1. CELE KONKURSU:
            • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;
            • rozwijanie wrażliwości estetycznej;
            • stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
            • powrót do tradycji wykonywania ozdób/szopek bożonarodzeniowych;
            • umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
            1. ZADANIE KONKURSOWE:

Ozdoby bożonarodzeniowe oraz szopki wykonujemy dowolną techniką, pomoc rodziców mile widziana.

1. TERMIN I WARUNKI DOSTARCZENIA PRAC:

Prace należy dostarczyć do 14 GRUDNIA 2022 r. do pani Karoliny Chrobak lub pani Katarzyny Federkiewicz.

1. OCENA PRAC I ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:
            2. O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa powołana przez organizatora.
            3. Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
            • oryginalność,
            • pomysłowość,
            • estetyka wykonania.
            1. Organizator przewiduje wyróżnienia, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
            2. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 grudnia 2022 r.
            3. Otrzymane prace przechodzą na własność organizatora. Organizator konkursu przewiduje utworzenie z nich wystawy, a następnie sprzedaż.
            4. Uzyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na wsparcie różnych akcji organizowanych przez RADĘ RODZICÓW.

KOORDYNATOR KONKURSU:

Karolina Chrobak

• Chcieć to móc, czyli rzecz o projektach edukacyjnych z geografii, biologii i przyrody

• „Nauka to podróż, która trwa całe życie”

Dziś bardziej niż kiedykolwiek jak najszersza wiedza wydaje się kluczem do przetrwania, zarówno dla naszej planety, jak nas samych. Nadszedł czas byśmy znowu naukę zaczęli traktować jako jedną z najważniejszych dziedzin życia. Każdy z nauczycieli stara się wypracować u swoich uczniów kilka ważnych cech m.in. gorliwość w zdobywaniu wiedzy, ciekawość życia, umiejętność uczenia się od każdego kto coś wie i umie. Nauka jest kluczowa dla samorozwoju każdego z nas. Można ją zdobywać różnymi metodami i sposobami. Nie twierdzę, że wszelkiego rodzaju wydarzenia towarzyszące uczniom w trakcie roku szkolnego nie są potrzebne, ale tylko systematyczna praca na lekcjach w  kolejnych tygodniach i miesiącach wyposaży nasze dzieci w wiedzę i umiejętności, których będą od nich oczekiwać nauczyciele szkół średnich, do których nasi absolwenci będą się starali dostać.

Każdy z nauczycieli ma swoje wypracowane metody pracy, które mają za zadanie rozbudzić zainteresowania i głód wiedzy u swoich uczniów. Fajnym sposobem jest praca metodą projektów, które ja nazywam dumnie pracą zaliczeniową. W każdym semestrze przygotowuję dla uczniów wszystkich klas, które mają ze mną zajęcia geografii, biologii i przyrody inne tematy, które pozwalają na pokazanie się od nieco innej strony niż normalna praca na lekcjach. Powstają fantastyczne opracowania, w których niekiedy angażowani są rodzice, szczególnie młodszych dzieci. Każda z prac jest oceniona, zaprezentowana na forum klasy czy szkoły, a te najlepsze wyróżnione małymi upominkami. W prowadzonym przeze mnie rankingu najlepszych prac w tym semestrze znalazły się opracowania przygotowane przez: Miłosza Śnieżka i Szymka Walczaka (kl. IV), Nikolę Rymarz i Majkę Leśniak (kl. V), Filipa Szwerca i Milenę Masłyk (kl. VI), Jakuba Kostkę (Kl. VII), Bartka Świątka i Nikolę Dąbrowską (kl. VIII).

W I semestrze bieżącego roku uczniowie mogli m.in. przygotować: poziomicowe modele 3D form terenu, wykonać plastyczną, hipsometryczną mapę Polski oraz model wszechświata czy tzw. skarbiec jesienny. W klasach VIII uczniowie musieli wykazać, dlaczego człowiek, który jest istotą rozumną podejmuje „nierozumne” działania prowadzące do zagłady naszej cywilizacji. Jestem bardzo dumna z tych uczniów, którzy podejmują wyzwania i inwestują swój czas i siły we własny rozwój, bo wiedzą, że w przyszłości to zaprocentuje. W naturze nie istnieje stagnacja – albo się rozwijasz, albo się cofasz.

Pamiętajmy więc, że „to co wiemy to tylko kropelka – czego nie wiemy to cały ocean”. A przecież po to są góry, morza i oceany żeby je zdobywać!

Alicja Piegdoń