• Wyjazd na narty do Puław

• W zeszły piątek tj. 17.02.2022r duża grupa naszych uczniów (40) wyjechała po raz drugi na narty do Puław. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie w składzie : Małgorzata Sowa, Arkadiusz Szmyd, Krzysztof Śnieżek, Lucyna Gurgacz orza przedstawiciel rodziców Grzegorz Gurgacz. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem i pierwszym razem nie wszyscy mogli wyjechać. Celem wyjazdu było nauka i doskonalenie jazdy na nartach oraz zapoznanie uczniów z ciekawą formą spędzania czasu wolnego.

Po dotarciu na miejsce wszyscy udaliśmy się do wypożyczalni sprzętu i wszyscy przy pomocy opiekunów dobrali sobie odpowiedni sprzęt tj. narty, buty i kask. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy w zależności od umiejętności narciarskich i udali się wszyscy na stok . Dwie grupy początkujące wzięli instruktorzy narciarstwa, a z pozostałymi trenowali nauczyciele. W południe była przerwa na ciepłą herbatkę i zapiekankę oraz krótki odpoczynek. Po tej przerwie znowu udaliśmy się na stok. Po zdaniu sprzętu, po godzinie szesnastej, zdrowi i zadowoleni powróciliśmy przed budynek szkoły, gdzie na uczniów czekali już rodzice.

• Podróż do Turcji!

• ​​​​

Żyj swoimi marzeniami,

ale nie prześnij swojego życia”

Dnia 16 lutego 2023 roku uczniowie klas IV – VIII mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem z grupy „Trzask”. W tym roku odwiedziliśmy ciekawy kraj położony na dwóch kontynentach Europie i Azji – Turcję. Firma „Trzask” odwiedziła naszą szkołę już wiele razy, dzięki czemu mogliśmy poznać wiele ciekawych zakątków świata. Może dzięki takim relacjom ktoś z naszych uczniów w przyszłości będzie chciał spełnić marzenie o podróżowaniu po świecie – na pewno warto. Podczas spotkania odwiedziliśmy:

• Istambuł, największe z miast tureckich położonych nad Cieśniną Bosfor
            • ruiny starożytnej Troi i dowiedzieliśmy  się więcej o słynnym koniu trojańskim
            • Efez oraz wspaniałe  wapienne tarasy w Pamukkale
            •  magiczną Kapadocję – krainę skalnych miast i kolorowych dolin,
            •  Kamieniste i piaszczyste plaże tureckiej riwiery
            • Wyjątkowe miejsce z niebem pełnym wielkich balonów na gorące powietrze – największy taki spektakl na świecie.

Udało nam się również dowiedzieć dlaczego Turcja jest związana ze Świętym Mikołajem, a powiedzenie „jak na tureckim kazaniu” ma sens.

Całość spotkania urozmaiciły wspaniałe zdjęcia oraz możliwość obejrzenia z bliska ciekawych rekwizytów przywiezionych z Turcji. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy z podróżnikami z grupy „Trzask” i poznamy kolejny ciekawy kraj świata.

Alicja Piegdoń

• Sukces naszej uczennicy w pływaniu

• 17.02.2023 r. na basenie w Brzozowie odbyły się zawody w pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy trzeciej Klara Bogaczyk. Płynęła ona na dystansie 25m i osiągnęła duży sukces wygrywając w swojej kategorii wiekowej.

Cała społeczność szkoły wraz z panią dyrektor Małgorzatą Sową serdecznie jej gratuluje i życzy dalszych sukcesów.

Lucyna Gurgacz

• Zawody w piłkę ręczną klas ósmych chłopców

• Jeszcze w grudniu odbyły się w naszej szkole zawody gminne w piłkę ręczną chłopców .       Do tych zawodów zgłosiły się dwie drużyny ,nasza i z Bliznego.                                                     Po bardzo ładnym meczu nasza reprezentacja w składzie : Mateusz Gierlach, Seweryn Szewczyk, Tomasz Korab, Radosław Telesz, Kacper Fiejdasz, Bartosz Tarnawski, Kacper Janusz, Bartłomiej Świątek, Franciszek Kuśnierczyk, Kordian Kwolek, Krzysztof Pisula, Kacper Śnieżek wygrała z drużyną z Bliznego 14:7 i awansowała na zawody powiatowe.

10.02.2023 odbyły się zawody powiatowe w Domaradzu do których zgłosiły się reprezentacje czterech gmin tj. Grabownica, Haczów , Domaradz i nasza reprezentacja. Po bardzo ciężkich meczach wygrała drużyna z Haczowa, drugie miejsce zajęli gospodarze a nasza drużyna zajęła trzecie miejsce.

Bardzo dziękuję moim zawodnikom za ładną sportową walkę i zdobycie miejsca na podium.

• Wystawa projektów edukacyjnych klasa VIII

• Zapraszam serdecznie do obejrzenia wystawy projektów edukacyjnych z historii i wiedzy o społeczeństwie w wykonaniu uczniów klasy 8a i 8b. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością.

Iga Stepek

• Spotkanie klas 6-8 z pracownikiem PCEN Krosno

• 31.01. 2023 r. uczniowie klas 6-8 mogli uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii, której tematem była kultura żydowska. Zaproszony gość, Pani Jolanta Śnieżek, która na co dzień jest pracownikiem PCEN Krosno wygłosiła prelekcję na temat życia, kultury oraz zwyczajów żydowskich. Uczniowie mogli zapoznać się z tematyką świąt. Dowiedzieli się, co to znaczy, ze jedzenie jest koszerne. W ramach ciekawostki zapoznali się z przepisami kulinarnymi typowo żydowskich potraw.

Iga Stepek