• Kółko plastyczne- oddziały przedszkolne.

• Witamy! Oto kolejne prace wykonane na kółku plastycznym przez dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz dwie dziewczynki z pierwszej klasy. Zrobiliśmy bociana oraz wiosenne drzewko. Wszystkie zdjęcia prac dostępne są w zakładce - album fotograficzny pod nazwą- kółko plastyczne 23/24.

K.F.

• Spotkanie z Posłem

• 26 marca 2024 r. uczniowie klas 7- 8 uczestniczyli w lekcji historii najnowszej,  przeprowadzonej przez pracowników Sejmu Panią Monikę Skrzednicką-Wiewiór oraz Pana Ireneusza Nowaka. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu Pani Moniki Skrzednickkiej-Wiewór, która zapoznała uczniów z  pracą Sejmu. Bardzo dokładnie i ciekawie  przyblizyła zarówno historię powstania budynku Sejmu, jak i jego specyfikę pracy . Kolejnym punktem spotkania był wykład Pana Ireneusza Nowaka na temat procedury ustawodwaczej od inicjatywy aż do opublikowania w Dzienniku Ustaw.

Kolejnym punktem spotkania był konkurs wiedzy o Sejmie dla chętnych uczniów. W konkursie uczestniczyło 22 uczniów z klas 7-8. Najlepszy wynik i  I miejsce zajął Julian Nowak z klasy 8. II miejsce zajął Seweryn Śnieżek z klasy 7b a  III miejsce Wiktoria Kwolek z klasy 8. Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone przez Panią Urszulę Brzuszek Wójta Gminy Jasienica Rosielna oraz Pana Piotra Uruskiego posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.  Organizatorami spotkania z Posłem na Sejm Panem Piotrem Uruskim byli Pani Aneta Figiel- pracownik biura poselskiego i Pani Iga Stepek.

Iga Stepek

• Kółko plastyczne w oddziałach przedszkolnych.

• Witamy! Oto kolejne prace wykonane na kółku plastycznym przez dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b  oraz dwie dziewczynki     z pierwszej klasy. Zrobiliśmy królika wielkanocnego oraz przebiśniegi. Wszystkie zdjęcia prac dostępne są w zakładce - album fotograficzny pod nazwą- kółko plastyczne 23/24.

• Spotkanie z podróżnikiem w naszej szkole.

• 20 marca w naszej szkole po raz kolejny już odbyło się spotkanie z jednym z podróżników grupy trzask.pl.

Tematem tej niecodziennej lekcji geografii była Tajlandia. Podczas spotkania uczniowie poznali zarówno, środowisko przyrodnicze tej części Azji jak i elementy historii i kultury ludzi mieszkających w tym kraju.

Dowiedzieliśmy się między innymi: Dlaczego zamknięto słynną Świątynię Tygrysów i dlaczego, będąc tam, lepiej zrezygnować z jazdy na słoniu. Zobaczyliśmy też zdjęcia z pierwszego na świecie szpitala dla słoni w którym zapewnia się opiekę rannym i chorym zwierzętom.

Uczniowie obejrzeli również krótki reportaż z pobytu w wiosce plemienia Padaung,  w której żyją "kobiety żyrafy" noszące zamiast naszyjników nawet kilkanaście metalowych obręczy mających optycznie wydłużyć ich szyje, co uznawane jest w tym rejonie za bardzo atrakcyjne.

Poznaliśmy też postać króla Bhumibola, Ramy IX – jednego z najdłużej panujących władców na świecie, który był królem Tajlandii przez 70 lat.

Bardzo pouczające były też rozwiązania stosowane przez mieszkańców Tajlandii w kwestii ekologii i ochrony środowiska.

Ta bardzo ciekawa i pouczająca podróż pozwoliła przybliżyć naszym uczniom przyrodę, kulturę i zwyczaje kolejnego odległego i egzotycznego zakątka naszej Ziemi.

J. Birecka.