Zaproszenie
UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W VII NOCNYM SPOTKANIU Z NAUKĄ – NOC ODKRYWCÓW
W dniu 13 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny, a tym razem drugi, po odbytych lekcjach wyjechali na spotkanie z nauką na Politechnikę Rzeszowską – VII Noc Odkrywców. Opiekunami byli: p. Agnieszka Masłyk, p. Danuta Solon oraz rodzice: p. Grzegorz Gurgacz i p. Dariusz Hejnar.
W programie VII Nocnych Spotkań z Nauką i tegorocznej Nocy Odkrywców znalazło się m.in. nocne zwiedzanie laboratoriów Politechniki Rzeszowskiej. Była to jedyna okazja dla nas, aby móc wejść do tych pomieszczeń, na co dzień otwartych jedynie dla naukowców z Politechniki Rzeszowskiej i studentów, i dowiedzieć się np. jak wygląda praca w takim laboratorium, na czym polegają odbywające się tam doświadczenia, co jest przedmiotem badań.
10Odbyły się widowiskowe pokazy z chemii. Było kolorowo, zaskakująco i wybuchowo. Studenci z kół naukowych Politechniki mieli okazję rozbudzić w najmłodszych chęć do eksperymentowania i poznawania nauki. Tego co uczniowie zobaczyli na pokazach, samodzielnie nie mogą wykorzystać na lekcjach. Odbyły się też interaktywne pokazy i eksperymenty z fizyki a także prezentacje projektów studenckich kół naukowych. Były bolidy, łaziki marsjańskie, oraz przygoda na lądzie i w powietrzu – symulatory lotu i pojazdów drogowych. Nie zabrakło również najnowszej technologii: robotów i maszyn szybkiego prototypowania.
Przyciągającym uwagę był „Teatr wysokich napięć" - spektakl z prądem w roli głównej. Ten jeden z największych w swojej klasie transformator Tesli wytworzył widowiskowe wyładowania elektryczne długości kilkudziesięciu centymetrów w rytm muzyki. Było sporo napięcia!
Za pomocą rakiety kosmicznej, którą był teleskop i aparat, można było odwiedzić galaktyki odległe o miliony, a nawet miliardy lat świetlnych, mgławice w których rodzą się nowe światy.
Kto chciał mógł osobiście poznać tajniki astrofotografii i na własne oczy zobaczyć, jak takie zdjęcia się tworzy.
Bardzo ciekawym wydarzeniem był wykład „Sztuka fizyki – Fizyka sztuki” w wykonaniu duetu Radiolatorium: Małgorzaty Wilczak i Pawła Pasterz.
Uczniowie mogli się przekonać, że NAUKA jest piękna!
Agnieszka Masłyk
Wycieczka klas 5 do Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz"
- 23
We wtorek 17 października, klasy 5A i 5B pod opieką wychowawców p. I. Turzańskiej, p. A. Szmyd oraz p. S. Leń udały się na wycieczkę edukacyjną do Rzeszowa. Pierwszym punktem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą edukacyjno-naukową Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz" w Rzeszowie i zwiedzanie wystaw interdyscyplinarnych pt. Lotnictwo, Żyję i Przyroda. Sednem ekspozycji PCN jest człowiek, otaczająca go przyroda i wreszcie cywilizacja, w tym lotnictwo i kosmonautyka. Przestrzeń wystawiennicza zajmuje ok. 3 tys. m kw. Ekspozycja obejmuje prawie 200 interaktywnych eksponatów, które rozmieszczono na trzech piętrach budynku. Uczniowie samodzielnie lub przy pomocy edukatorów mogli do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. Zapewne dla wielu uczniów były to niezwykłe doświadczenia i przeżycia, a przede wszystkim ogrom wiedzy prezentowany w sposób bardzo przystępny.
Kolejnym punktem wycieczki był Park Trampolin "Grawitacja". Wizyta w tym miejscu miała na celu propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz integrację zespołów klasowych. Po rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji – ścieżek akrobatycznych, zróżnicowanych trampolin, basenów wypełnionych gąbkami i kulkami, parku linowego. Pobyt w parku trampolin sprzyjał rozwojowi sprawności fizycznej, koordynacji, ale przede wszystkim pozwolił rozładować napięcia fizyczne i psychiczne. Wspólna zabawa wyzwoliła mnóstwo pozytywnej energii i dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Około godziny 17 zmęczeni, ale zadowoleni piątoklasiści wrócili do domu.
A.Szmyd
Spotkanie z Misjonarzem
- 13
26 września 2023 roku naszą Szkołę odwiedził niezwykły gość w osobie misjonarza br. Zdzisława na co dzień pracującego w Rwandzie. Na spotkaniu z uczniami klas I - VIII opowiedział o swojej pracy, pokazał dzieciom w jakich warunkach żyją i kształcą się ich rówieśnicy. Zaprezentował ubiór i rzeczy jakich używają Afrykańczycy.
Na misje po raz pierwszy wyjechał w 1986 roku do Rwandy i tam pracował do roku 1992 w Kigali-Gikondo i Masaka. Potem wyjechał na rok do Demokratycznej Republiki Konga, a następnie przez pięć lat pracował w Rwandzie na placówkach w Kigali-Gikondo i Butare. W 1998 roku krótko pracował w Kenii przy parafii Matki Bożej z Gwadelupy w Nairobi, a później znowu powrócił do Rwandy. Wszędzie gdzie pracował, pełnił też funkcję ekonoma. Od września 2017 r. jest pracownikiem administracyjnym w Nuncjaturze Apostolskiej w Kigali w Rwandzie. Bratu Zdzisławowi życzymy wytrwałości i obiecujemy nasze wsparcie modlitewne w tej posłudze.
ks. Karol Burda
Kółko plastyczne w oddziałach przedszkolnych.
Witamy! Oto pierwsze prace wykonane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz dwie dziewczynki z pierwszej klasy na kółku plastycznym. Zrobiliśmy jesienne drzewko oraz jarzębinę. Wszystkie zdjęcia prac dostępne będą w zakładce - album fotograficzny pod nazwą- kółko plastyczne 23/24.
K.Federkiewicz
4
Zawody z lekkiej atletyki
- 2
Końcem września odbyły się w Brzozowie powiatowe indywidualne zawody sportowe z lekkiej atletyki. Szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie: Martyna Korab i Hubert Flis w biegu na 100 m, Wiktor Woźniacki, Radek Korab (kl.7-8) oraz Wiktor Bober, Szymon Telesz, Bartosz Wrona (kl. 5-6) w biegu na 1000 m, Zuzia Baran i Zosia Barańska (kl.7-8) i Julia Birecka, Emilia Skiba (kl. 5-6) w biegu na 600 m. W biegu na 60 m naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Ciepłak, Zuzanna Piecuch,Natalia Skarbek, Karol Wania oraz Artur Szewczyk (kl. 5-6), który osiągnął najlepszy wynik tj. VI miejsce .
W rzucie piłeczką palantową reprezentowali naszą szkołę Aleksandra Baran i Jakub Wojtowicz, który zajął trzecie miejsce w powiecie.
Trzecie miejsce w biegu zajęła Zuzanna Baran, a szóste Martyna Korab.
Największy sukces osiągnął Hubert Flis wygrywając bieg na 100 m w Brzozowie, a na zawodach wojewódzkich w Stalowej Woli zajął trzecie miejsce.
Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły w powiecie i Hubertowi Flisowi w województwie.
Lucyna Gurgacz
Zajęcia świetlicowe.
W naszej szkole zostały zorganizowane dwie grupy świetlicowe: grupa młodsza i grupa starsza. Na zajęciach dzieci realizują plan świetlicy, w skład którego wchodzą dni tematyczne, odrabianie zadań domowych, czytanie na dywanie oraz zabawy integracyjne i ruchowe w salach i na sali zabaw.
W tym roku szkolnym postanowiliśmy wybierać spośród uczniów uczęszczających na świetlicę "Wzorowego świetlika miesiąca". Każdy ze świetlików ma szansę otrzymać taki tytuł i skromną nagrodę, jeśli przez cały miesiąc będzie spełniał wymagania, które wspólnie zostały ustalone z dziećmi podczas pierwszych zajęć świetlicowych.
W tym miesiącu aż sześcioro dzieci z obu grup zasłużyło na ten tytuł. Wzorowymi świetlikami miesiąca września zostały:
Marysia Dziki, Eliza Zając, Diana Flis, Tola Kielar, Róża Praizner, Milena Gierlach. Gratulujemy...
Mamy nadzieję, że taki konkurs świetlicowy zachęci pozostałych uczniów do właściwego zachowania podczas zajęć świetlicowych oraz rzetelnego realizowania planu pracy świetlicy.
Anna Kmiotek
4
Wycieczka do Rzeszowa
- 13
22 września br. uczniowie klas: 6a, 6b, 7a, 7b i 8 wybrali się wraz z opiekunami: Izabelą Turzańską, Ewą Szyndlar, Bernadettą Wołoszyn, Joanną Birecką oraz Igą Stepek na wycieczkę do Rzeszowa. W jej trakcie wzięli udział w wystawie kontenerowej przy IPN w Rzeszowie. Po założeniu okularów VR, mogli przenieść się w wirtualny świat do wsi Markowa. Mogli wysłuchać słów Basi Ulmy, która opowiadała historię jej rodziny. Dzieci zostały ukazane jako świetlne promyki, ktore w momencie śmierci gasły po kolei. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin "Grawitacja".
Wybory do SU
- 13
15 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszym Zespole Szkół.
Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów w formie plakatów z programem wyborczym oraz prezentacją w klasach.
W głosowaniu wzięło udział 143 uczniów oraz nauczycieli, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 8 kandydatów oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego spośród nauczycieli uczących w klasach 4-8.
Komisja wyborcza w składzie: Zofia Barańska, Milena Masłyk, Martyna Korab i Lena Kwolek czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczycielem nadzorujący przebieg wyborów był ks. Karol Burda
W roku szkolnym 2023/2024 do Samorządu Uczniowskiego bilet zaufania dostały trzy osoby o największej liczbie uzyskanych głosów, są to:
1. Milena Gurgacz - klasa 7b - 81 głosów
2. Wiktor Woźniacki - klasa 7a - 28 głosów
3. Jakub Korab- klasa 8b - 11 głosów.
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w tym roku została: p. Karolina Chrobak (58 głosów) Samorządowi i Zarządowi życzymy wielu pomysłów oraz owocnej pracy :)
ks. Karol Burda
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
Jak co roku końcem września organizowany jest w naszej szkole – Europejski Dzień Języków. Dzień ten jest świętem międzynarodowym, którego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. W tym roku klasa VIb pod opieką pani Ewy Szyndlar przedstawiła uczniom klas IV-VIII krótką prezentację z ciekawostkami „językowymi” oraz zaprosiła chętnych uczniów do udziału w dwóch konkursach.
W naszej szkole uczymy dwóch języków obcych: język angielski oraz język niemiecki. Pamiętajmy, że znajomość języków to brak barier językowych oraz możliwość komunikowania się na całym świecie, większa swoboda i przyjemność podróżowania, a w przyszłości większe szanse na lepszą pracę a także możliwość nauki jak i rozwoju za granicą.
„Granice mojego języka są granicami mojego świata” – Ludwig Wittgenstein
K.Federkiewicz
4
Wycieczka klasy IV do Pstrągowej.
- 7
To był bardzo wyczekiwany dzień przez wszystkich czwartoklasistów. Na klasową wycieczkę do Rancza Stodoła w Pstrągowej wybraliśmy się w piątkowy, ładnie zapowiadający się poranek. Uczniowie udali się w to klimatyczne i ciekawe miejsce z profesjonalną obsługą i wieloma atrakcjami dla dzieci. Warsztaty pieczenia proziaków, a potem ich degustacja, wprawiły nas w bardzo pogodny i miły nastrój. “Małpi gaj”, zjazdy na pontonach, letni kulig po okolicy, niezwykle malowniczej, wieża widokowa, karmienie zwierząt, wizyta w tipi, – to ekscytujące wydarzenia, które dla nas przygotowano. Pyszne kiełbaski z grilla, herbatka i ciastka, dopełniły całości. Przyjęto nas bardzo gościnnie i serdecznie za co bardzo dziękujemy. Każdy na pewno mógł znaleźć dla siebie coś godnego uwagi. Po wszystkim zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
Wychowawca: Krzysztof Śnieżek
Narodowe czytanie
- 3
8 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II włączyli się w akcję narodowego czytania. Klasy 7a, 7b i 8 wraz z opiekunami: Agnieszką Władyką, Igą Stepek i Danutą Solon udali się do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej i wspólnie, w altanie odczytali fragment "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. We fragmencie przedstawiono panoramę polskiego społeczeństwa drugiej połowy XIX wieku, nawiązując również do czasów powstania styczniowego.
Spotkanie z Policjantem
Dzieci z klas I – III jak co roku miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z Policjantami. Spotkanie to miało miejsce 13 września. Już wcześniej w klasach omawiana była tematyka bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz prawidłowego poruszania się po drogach.
Celem spotkania było uświadomienie dzieciom bezpiecznego korzystania z drogi, jak też zachowania ostrożności w kontaktach z obcymi osobami oraz podczas korzystania z Internetu. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się też, na czym polega praca policjanta oraz jak wygląda mundur i sprzęt potrzebny policjantom w czasie pełnienia służby.
Z uwagą wysłuchały przekazywane treści, chętnie odpowiadały na pytania wykazując się znajomością przepisów, a także zadawały pytania. Zdobyte informacje z pewnością będą pomocne w lepszym przestrzeganiu zasad i przepisów w ruchu drogowym.
Na koniec uczniowie gromkimi brawami podziękowali panom Policjantom.
Zuzanna Zając
Rok szkolny 2023/2024
Przedszkole, Oddział Przedszkolny
1 września 2023 r.
1 września 2023 r. od godz. 8.30 do 10.00 - zapraszamy na spotkanie organizacyjno-zapoznawcze wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami. Najmłodsze dzieci będą mogły zapoznać się z placówką, a rodzice otrzymają informacje dotyczące organizacji pracy przedszkola w nowym roku szkolnym.
Po spotkaniu od godz. 10.00 wszystkie chętne przedszkolaki mogą iść z rodzicami do domu. Ze względu na konferencję Rady Pedagogicznej działać będzie grupa łączona. Rodzice dzieci, które zostają po spotkaniu, proszeni są o zgłoszenie tego wychowawcy przed godz. 9.00 – ze względu na przygotowanie 1 posiłku o godz. 12.00. W tym dniu nie będzie śniadania, zupy i podwieczorku.
Od 4 września 2023 r. przedszkole, oddział przedszkolny pracują zgodnie z planem.
Szkoła Podstawowa klasy I-VIII
4 września 2023 r.
Inauguracja roku szkolnego 2023/24:
- Godz. 8.00 – 9.00 - Msza Święta z kazaniem misyjnym dla dzieci w kościele parafialnym
- Ok. 9.15 – spotkanie ogólne na hali sportowej Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej
- 9.30 – zebrania zespołów klasowych z wychowawcami
Klasa Wychowawca Numer sali
Klasa I Z. Zając 214
Klasa II A. Walczak 208
Klasa III M. Lorenc 209
Klasa IV K. Śnieżek 310
Klasa V a I. Turzańska 307
Klasa V b A. Szmyd 204
Klasa VI a G. Szuba 313
Klasa VII a D. Solon 315
Klasa VII b A. Władyka 207
Klasa VIII I. Stepek 206
M. Sowa - dyrektor Zespołu Szkół
w Jasienicy Rosielnej
Gazetka szkolna nr 4 - "Specjalny"
Podsumowanie konkursów matematycznych w r. szk. 2022/2023
W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole zorganizowane zostały 3 ogólnopolskie konkursy matematyczne i I etap konkursu kuratoryjnego z matematyki.
9 listopada 2022r. – sesja jesienna ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
22 listopada 2022r. - ogólnopolski konkurs matematyczny „Pingwin”
23 listopada 2022r. - I etap konkursu kuratoryjnego z matematyki
19 kwietnia 2023r. – sesja wiosenna ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Najlepsi matematycy, laureaci tych konkursów, to:
Kacper Skarbek
- laureat I stopnia z wyróżnieniem sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
- laureat II stopnia sesji jesiennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
- 14 m-ce w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Pingwin”
Krystian Bogaczyk
- laureat I stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
- laureat V stopnia sesji jesiennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Izabela Gmitrzyk
- laureatka III stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
- laureatka IV stopnia sesji jesiennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Klaudia Płonka
- laureatka III stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
- laureatka V stopnia sesji jesiennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Julia Hunia
- laureatka V stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
- 14 m-ce w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Pingwin”
Natalia Kuźnar
- laureatka V stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
- 14 m-ce w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Pingwin”
Wojciech Glazer
- laureat II stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Jakub Wojtowicz
- laureat II stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Bartosz Korab
- laureat IV stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Oskar Janusz
- laureat IV stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Franciszek Kuśnierczyk
- laureat V stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Kacper Karnas
- laureat V stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Inga Niepokój
- laureatka V stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Zuzanna Mrozek
- laureatka V stopnia sesji wiosennej ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus”
Podwójni laureaci konkursów otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy – zestawy geometryczne.
Gratulujemy laureatom,
dziękujemy wszystkim uczestnikom
i zapraszamy do udziału
w kolejnych edycjach konkursów matematycznych.Ale to już po wakacjach :)
Grażyna Szuba
Arkadiusz Szmyd
KÓŁKO PLASTYCZNE - ostatnie prace.
Przedstawiamy ostatnie prace wykonane na zajęciach plastycznych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a oraz 0b. Wykonaliśmy tulipany, biedronki, motylka, kolorową żyrafę oraz kwiat dla mamy. To był bardzo pracowity rok szkolny: 12-nastu uczestników którzy zrobili ponad 20 prac. Wszystkie nasze prace można obejrzeć w zakładce – album fotograficzny/ kółko plastyczne 2022/23.
K.Federkiewicz
13
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "My hobby/Mein Hobby".
“Granice mojego języka są granicami mojego świata.” – Ludwig Wittgenstein
Pod koniec czerwca rozstrzygnięty został szkolny konkurs filmowy pt.”My hobby/ Mein Hobby”, którego celem było nagranie krótkiego filmu dwujęzycznego (angielsko-niemieckiego) opisującego swoje hobby. W konkursie uczestniczyło 22 uczniów(9 grup).
Najlepsze filmiki wykonali:
- Jakub Wojtowicz kl.IV,
- Szymon Telesz, Wiktor Bober, Kacper Karnas kl.V,
- Zofia Barańska, Martyna Korab kl.VI,
- Zofia Lenart, Martyna Wróbel, Julia Hunia kl.VIII.
Autorzy wyróżnionych filmów otrzymali voucher na kwotę 50 zł do Księgarni Nowa, natomiast wszyscy uczestnicy drobne upominki – za wsparcie i ufundowanie nagród kierujemy serdeczne podziękowania w stronę Rady Rodziców naszej szkoły oraz Pani dyrektor Małgorzacie Sowie.
Pamiętajmy, nauka języka obcego to nie tylko słownictwo, teksty czytane czy słuchowiska, to także możliwość i chęć użycia zdobytej wiedzy w konkretnym momencie. Konkursy językowe mają na celu doskonalenie kompetencji językowych, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi, mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy oraz rozwijanie zainteresowań. Dlatego też bardzo się cieszymy, że nasze konkursy cieszą się dużym powodzeniem.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom!!
K.Federkiewicz
Spektakl "Mały Książę"
- 48
Dnia 13.06.2023 r. w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy Jasienica Rosielna odbyła się premiera spektaklu "Mały Książę" w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej prowadzonej przez Karolinę Chrobak.
Głównym tematem poruszanym w sztuce była podróż chłopca po różnych planetach, na których spotykał wielu dorosłych. Każdy z odwiedzanych ludzi miał wady, co powodowało, że źle wykonywali swoje zawody. Próżność, chciwość, żądza władzy oraz pijaństwo to tylko niektóre z nich. Tylko Geograf i Latarnik zostali pozytywnie odebrani przez Małego Księcia. W rolę głównego bohatera – Małego Księcia wcieliła się niezastąpiona Milena Masłyk, a rolę Róży odtworzyła wdzięcznie Milena Gurgacz.
W pozostałe role wcielili się: Zosia Lenart (Król, Pilot), Lena Kwolek (Żmija), Krystian Skarbek (Bankier), Jakub Wolanin (Geograf), Gabriel Turzański (Latarnik), Zosia Barańska (Lis), Krystian Bogaczyk (Pijak), Martyna Korab (Kupiec); Ola Gołąb (Próżny), Klara Bogaczyk (Kwiat), Hania Barańska, Felicja Malinowska, Daria Szuba (Róże), Oskar Janusz (Narrator).
Widzowie z zapartym tchem oglądali spektakl, który zwrócił uwagę widzów na to, co w życiu jest ważne. Nieustające pytanie o sens życia i miejsce człowieka w "trybach" współczesnego świata stało się główną inspiracją dla twórców tego widowiska. Spektaklowi towarzyszyła muzyka oraz gra świateł pod czujnym okiem pana Krzysztofa Kielara.
Jeszcze raz serdeczne podziękowania składamy Wójtowi Gminy Jasienica Rosielna pani Urszuli Brzuszek za możliwość wystawienia sztuki w sali widowiskowej. Dziękujemy również panu Krzysztofowi Kielarowi za nieocenioną pomoc w pracy nad spektaklem.
K.Ch.
Tegoroczna edycja szkolnego konkursu talentów
Dnia 12 czerwca odbyła się kolejna edycja konkursu "Szkolny Mam Talent". Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje na scenie w sali widowiskowej przy Urzędzie Gminy Jasienica Rosielna.
Szkolny konkurs MAM TALENT miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie, wykazując się przed publicznością nieprzeciętnym talentem.
W konkursie wzięło udział łącznie 19 uczestników: 14 osób w kategorii klas I-III, oraz 5 w kategorii klas IV-VIII. Mogliśmy podziwiać śpiew, taniec, grę na skrzypcach, akordeonie, keyboardzie, a nawet perkusji. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom swoich umiejętności.
Jury w składzie p. Sabina Leń, p. Ewa Szyndlar, p. Bernadetta Wołoszyn, p. Alicja Walczak, p. Jurek Kielar oraz ks. Karol Burda wyróżniło następujących uczniów:
Z kategorii klas 1-3:
- "Team Żabki” w składzie Julia Kielar, Basia Nowak oraz Zuzia Pijanowska z klasy 2 - taniec nowoczesny
- Kacpra Nowaka z klasy 3– śpiew z elementami ju-jitsu
- Michała Hejnara z klasy 2 – gra na perkusji
- Felicję Malinowską z klasy 3 - śpiew
Z kategorii klas 4-8:
- Milenę Gurgacz z klasy 6b – śpiew
- Lenę Kwolek z klasy 6b – gra na skrzypcach
- Zosię Barańską z klasy 6b – śpiew
Wszyscy uczniowie naszej szkoły ogromnymi brawami nagradzali każdego uczestnika za odwagę, zaangażowanie i piękną prezentację talentów. Serce widowni skradła Milena Gurgacz, która śpiewając piosenkę "Mam tę moc" - pokazała moc swojego talentu i wygrała nagrodę publiczności :)
Całą imprezę poprowadziły wspaniałe konferansjerki: Zosia Lenart i Milena Lenko.
Podziękowanie składamy Wójtowi Gminy Jasienica Rosielna – pani Urszuli Brzuszek oraz Dyrektorowi Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej – panu Mariuszowi Kaznowskiemu za możliwość zorganizowania wydarzenia w sali widowiskowej, a także panu Krzysztofowi Kielarowi za udźwiękowienie, oświetlenie i pomoc techniczną.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem.
Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa!! Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.
Zapraszamy do fotorelacji z konkursu :)
K.Ch.
43
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności