„Istnieje ogromna moc,
gdy grupa ludzi o podobnych zainteresowaniach spotyka się,
aby pracować nad tymi samymi celami”.
W tegorocznej, drugiej edycji turnieju dla klas 7. i 8. szkól podstawowych „League of Legends” organizowanym przez Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym, nasza drużyna pod nazwą Tsunami Rosielna zajęła trzecie miejsce. W jej skład wchodzą Bartłomiej Świątek, Radosław Telesz, Kacper Fiejdasz, Tomasz Korab oraz Jakub Korab.
W trakcie turnieju uczestnicy rywalizowali ze sobą grając w popularną grę komputerową „League of Legends”. Jest to gra strategiczna wymagająca wysokich umiejętności informatycznych. Dwie drużyny składające się z pięciu odpowiednio dobranych bohaterów walczą ze sobą, aby zdobyć bazę przeciwnika. Każda drużyna składa się z pięciu graczy, którzy aby osiągnąć sukces muszą oprócz wspólnej strategii stale działać razem i wspierać się wzajemnie. Doświadczeni gracze podkreślają, że istotna jest w tej grze pełna koncentracja, współpraca i przewidywanie ruchów przeciwnika. Nawet w pięcioosobowej drużynie nie jest to łatwe do wykonania. Wymaga dużej cierpliwości i wzajemnego zrozumienia.
Uczestnikami turnieju byli uczniowie z powiatu brzozowskiego oraz krośnieńskiego. Rozgrywki grupowe odbyły się w kwietniu. Każdy z graczy uczestniczył w rozgrywkach zdalnie. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w fazie grupowej. Finał turnieju odbył się 5 maja 2023 roku w MZSP. Wszyscy uczestnicy zebrali się w sali kinowej szkoły, gdzie zostali powitani przez Dyrekcję i Nauczycieli Szkoły. Mecze były rozgrywane w salach komputerowych. W czasie przerw nasi uczniowie mogli korzystać ze szkolnego sprzętu tj. playstation oraz strzelnicy laserowej. Rozgrywki były emocjonujące, nie brakowało nerwowych sytuacji oraz wielkiego entuzjazmu i radości. Nasza drużyna, pomimo chwilowych niepowodzeń, nie poddawała się i chłopcy walczyli do ostatniego meczu, który przyniósł im upragnione zwycięstwo. W nagrodę otrzymali pamiątkowy puchar, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratuluję wszystkim zawodnikom drużyny Tsunami Rosielna i dziękuję naszym absolwentom - Oliwierowi, który był organizatorem z ramienia MZSP, a także trenerem naszej drużyny oraz Jakubowi, który był z nami w trakcie rozgrywek i udzielał naszym zawodnikom cennych wskazówek i emanował stoickim spokojem, który był wszystkim bardzo potrzebny.
I. T.