• Realizowane projekty

• Projekty realizowane w roku szkolnym 2019/2020.

Formularz_zgloszeniowy.docx

Formularz_uczestnika_projektu_deklaracja-uczen-1.docx

Oswiadczenie_RODO.docx

Projekty realizowane w roku szkolnym 2017/2018.

1. "Narodowy Proram Rozwoju Czytelnictwa".

2. "Aktywna Tablica".

3. "Teatralna Jasienica to talentów okolica".

4. "Rozwój edukacji przedszkolnej na terenie gminy Jasienica Rosielna ", w ramach którego placówka została doposażona w 2 "Magiczne dywany" oraz materiały papiernicze do zajęć artystycznych.

5. "Szkoła Dialogu".

6. Udział 32 uczniów naszej szkoły w projekcie organizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej pn. "Toksykomania, wiem co to jest! Nie dam się wciągnąć w statystykę".

7. Współpraca z Fundacją Studencką "Młodzi - Młodym".

8. "Akademia Bezpiecznego Puchatka" - udział uczniów klasy pierwszej.

9. "Mam kota na punkcie mleka" - udział uczniów kl. I - III.

10. Udział uczniów klas II i III gimnazjalnych w IV edycji "Tygodnia Konstytucyjnego".

11. "Nie pal przy mnie, proszę" - udział uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej.

12. "Znajdź właściwe rozwiązanie" - realizacja w klasach drugich gimnazjalnych.

13. "Trzymaj formę" - realizacja w klasach siódmych.

14. "Bieg po zdrowie" - realizacja w klasie czwartej.

15. "Czyste powietrze wokół nas" - realizacja w przedszkolu.

16. "Doskonałe mleko w szkole".

17. "Owoce i warzywa w szkole".

18. "Kompetencje na szóstkę" - realizacja w klasie drugiej SP.

19. "Szkolny Klub Sportowy" - program dodatkowych zajęć sportowych dla kl. IV, V.

W roku szkolnym 2016/17 realizowano następujące projekty zewnętrzne:

1.  „ Lekki tornister” - W trzecim tygodniu lutego we wszystkich klasach 0-III Szkoły Podstawowej zostały przeprowadzone zajęcia w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno - edukacyjnej pn. „Lekki tornister” dotyczącej profilaktyki wad postawy. Programem zostało objętych 123 uczniów w sześciu oddziałach. Podczas zajęć uczniowie zostali wyposażeni w wiedzę jak dbać o kręgosłup, co należy nosić w tornistrze i jaka jest dopuszczalna jego waga.
          2. Projekt pn. „Przebudowa i wyposażenie pomieszczeń Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej na potrzeby Przedszkola w Jasienicy Rosielnej”.
          3. „Doskonale mleko w szkole” – 192 uczestników (kl. 0 – VI). Program realizowany już po raz kolejny, celem którego jest zadbanie o wyrabianie nawyku picia mleka i wyrobów mlekopochodnych.
          4. „Owoce i warzywa w szkole” –123 uczestników (kl. 0 – III SP). Wyrabianie u najmłodszych uczniów nawyku zdrowego odżywiania, opartego na stosowaniu codziennie 5 porcji owoców i warzyw.
          5. „Klub bezpiecznego Puchatka” – w kl. I SP (14 uczestników). Uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa w ruchu ulicznym, w kontaktach z nieznajomymi, w niebezpiecznych zabawach.
          6. „Na własne konto” – 20 uczestników. Gimnazjum w Jasienicy Rosielnej, jako jedno z pięciu szkół z Podkarpacia zostało zakwalifikowane w minionym roku szkolnym do ogólnopolskiego projektu z przedsiębiorczości pn. „Na własne konto”. Była to piąta edycja tego programu, do którego w tym roku dostało się tylko 35 szkół z całej Polski, działających na terenach wiejskich. Projekt był finansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Zajęcia odbywały się podczas ferii zimowych. W czasie zajęć młodzi ludzie poznali podstawowe pojęcia ekonomiczne, uczyli się trudnej sztuki negocjacji, próbowali założyć firmę, przygotowywali biznesplan i poznali, jak działają banki. Na koniec młodzież wzięła udział w konkursie, celem którego było opracowanie biznesplanu do wymyślonego lokalnego przedsiębiorstwa. Nasi uczniowie otrzymali Nagrodę Główną, jaką było oprócz indywidualnych nagród rzeczowych dla poszczególnych uczniów otrzymanie kwoty 1500 zł z przeznaczeniem na klasową wycieczkę.
          7. „Trzymaj formę” – projekt realizowany zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum.
          8. „Czyste powietrze wokół nas” – program rekomendowany przez Sanepid realizowany w przedszkolu.
          9. „Nie pal przy mnie, proszę” - program rekomendowany przez Sanepid realizowany w klasie trzeciej szkoły podstawowej.
          10. „Znajdź właściwe rozwiązanie” - program rekomendowany przez Sanepid realizowany w klasie pierwszej gimnazjum.
          11. Internetowy Teatr dla Szkół – uczniowie obejrzeli łącznie 4 spektakle.

Starsze projekty realizowane w Szkole Podstawowej i Gimnazjum

SZKOŁA PODSATWOWA:

• "Żyj mądrze, zdrowo i radośnie"
          • "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"
          • "Szansa dla każdego." - "Indywidualizacja nauczania w klasach I - III w Gminie Jasienica Rosielna"
          • "Nowoczesny rozwój placówek oświatowych w Gminie Jasienica Rosielna dzięki inwestycjom w przebudowę, modernizację i wyposażenie"
          • Szkoła współpracy:
            "Debata nauczycieli"
            "Debata uczniów"
            UDZIAŁ W PROJEKCIE "SZKOŁA WSPÓŁPRACY"
            "SZKOŁA WSPÓŁPRACY"
          • "Dzieciństwo bez próchnicy"