• "Barka" Św. Janowi Pawłowi II w 100. rocznicę urodzin - Zespół Regionalny "Istebna"

• „Karol Wojtyła – nasz Papież” 100-lecie urodzin Jana Pawła II - biografia filmowa

W związku z przypadającym w tym roku 100-leciem urodzin świętego Jana Pawła II,
        wybitnego Polaka, charyzmatycznego przywódcy i niekwestionowanego autorytetu moralnego świata, zapraszamy do obejrzenia filmu biograficznego „Karol Wojtyła – nasz Papież”.

• Nie zastąpi Ciebie nikt - 100 Rocznica Urodzin Papieża Polaka

• Nie zastąpi Ciebie nikt – piękny HYMN
        Wyjątkowy na cześć Świętego Polaka,Papieża Jana Pawła II autorstwa Romualda Lipko-Kompozytor i Marka Dutkiewicza-Autor tekstu.
        Piosenka powstała specjalnie z okazji 100 rocznicy urodzin Wielkiego Polaka, a wykonali ją wspaniali artyści: Wojciech Cugowski, Kasia Moś, Dorota Osińska, Marek Piekarczyk, Natalia Rubiś oraz Mateusz Ziółko. Partie chórku wykonała Marta Świątek-Stanienda.
        Majstersztyk w zawodowym wykonaniu. Wokale, kojarzone z różnymi gatunkami muzycznymi wspaniale ze sobą współbrzmią i każdy z nich wnosi do piosenki wiele emocji....dotykają najczulszej struny człowieczej,również łez....
        Posłuchajcie koniecznie !
        Dziękuję Ci Ojcze Święty za Twą służbę na Piotrowym Tronie, za Twą miłość,naukę i wsparcie, za prostotę w swej wielkości oraz niezliczone godziny modlitw za nas wszystkich.Dziękuje,że Byłeś i Jesteś !!! Pamiętam ,tęsknię i kocham !

• Ten film o Janie Pawle II warto dziś zobaczyć

Narodziny, nauka, śmierć matki, bliskość ojca - te wszystkie fabularyzowane fakty przypomina film biograficzny "Karol Wojtyła - Jan Paweł II" opublikowany na YouTube przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Film to fabularyzowany dokument, gdzie narratorką jest Krystyna Czubówna. W ciekawy sposób streszcza najważniejsze wydarzenia w życiu Karola Wojtyły od narodzin w dniu 18 maja 1920 roku aż po wybór na Stolicę Piotrową. Dzięki scenom odgrywanym przez aktorów oraz liczne archiwalne zdjęcia czy ujęcia pomaga odświeżyć podstawową wiedzę na jego temat.

Fragmenty pochodzą z serii “Kuchnia Papieska” w reżyserii Marka Gnilańskiego. Producentem jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

• Papież Jan Paweł II na Ziemi Krośnieńskiej

• Materiały filmowe z mszy św. z udziałem Jana Pawła II na lotnisku w Krośnie w dniu 10 czerwca 1997 roku:

• Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II (ZAPIS Z TRANSMISJI)

Posłuchajmy koncertu w 100 rocznicę urodzin naszego wielkiego Patrona.

• Koncert Santo Subito – Prorok naszych czasów

W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II zobaczmy wspólnie widowisko „Santo Subito – Prorok naszych czasów”, pełne gwiazd! Poszczególne utwory, takie jak „Osiem błogosławieństw”, „Barka”, „Jezus Najwyższe imię”, „Bądź przy mnie”,  „Wszystka moja nadzieja”, czy „Modlitwa o pokój”, przeplatane będą archiwalnymi materiałami wideo z wypowiedziami Papieża Polaka, zarejestrowanymi podczas jego pielgrzymek do Polski. Śledzących koncert przywita kard. Stanisław Dziwisz, a finałem widowiska będzie procesja księży z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie i przejście do wieży Sanktuarium, skąd usłyszymy błogosławieństwo na cztery strony świata.

• „BARKA” w wykonaniu 150. Górali z Małej Armii Janosika z okazji 100. Urodzin Jana Pawła II.

BARKA” w wykonaniu 150. górali z okazji 100. urodzin Jana Pawła II. Cała Polska śpiewa „Barkę” to akcja organizowana we współpracy Małej Armii Janosika z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Prosimy o udostępnianie, niech wszyscy Polacy z nami zaśpiewają ukochaną pieśń Ojca Świętego, a tym samym oddajmy wspólnie hołd Papieżowi Polakowi.

• Świadectwo osobistego sekretarza Jana Pawła II

• Niedołężny i z odleżynami. Ale jego posługa była jeszcze mocniejsza. Świadectwo osobistego sekretarza Jana Pawła II

Wywiad

• Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko :)

• Jan Paweł II - Papież ważne słowa

• Giovanni Paolo II - I momenti più dolci

• "Na zawsze święty " - muzyczny hołd dla Karola Wojtyły - Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin.

• Mało znana modlitwa św. Jana Pawła II o uwolnienie świata od wszelkiego zła

• O Serce Niepokalane! Pomóż przezwyciężyć grozę zła, która tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi – zła, które w swych niewymiernych skutkach ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi ku przyszłości!

Od głodu i wojny, wybaw nas!
        Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny, wybaw nas!
        Od grzechów przeciw życiu człowieka od jego zarania, wybaw nas!
        Od nienawiści i podeptania godności dzieci Bożych, wybaw nas!
        Od wszelkich rodzajów niesprawiedliwości w życiu społecznym, państwowym i międzynarodowym, wybaw nas!
        Od deptania Bożych przykazań, wybaw nas!
        Od usiłowań zdeptania samej prawdy o Bogu w sercach ludzkich, wybaw nas!
        Od przytępienia wrażliwości sumienia na dobro i zło, wybaw nas!
        Od grzechów przeciw Duchowi Świętemu, wybaw nas! Wybaw nas!

Przyjmij, o Matko Chrystusa, to wołanie nabrzmiałe cierpieniem wszystkich ludzi! Nabrzmiałe cierpieniem całych społeczeństw!
        Pomóż nam mocą Ducha Świętego przezwyciężać wszelki grzech: grzech człowieka i „grzech świata”, grzech w każdej jego postaci.
        Niech jeszcze raz objawi się w dziejach świata nieskończona zbawcza potęga Odkupienia: potęga Miłości miłosiernej! Niech powstrzyma zło! Niech przetworzy sumienia! Niech w Sercu Twym Niepokalanym odsłoni się dla wszystkich światło Nadziei!