• O szkole

•    Zespół Szkół w Jasienicy Rosielnej został utworzony od 1 września 2012 r. Do tego dnia w Jasienicy funkcjonowały dwie odrębne placówki: Szkoła Podstawowa wraz z Oddziałami Przedszkolnymi oraz Gimnazjum. Od dnia 1 września 2016 r. do naszego Zespołu Szkół zostało włączone Przedszkole w Jasienicy Rosielnej. Na potrzeby przedszkola została wydzielona zachodnia część na I piętrze budynku, w której przeprowadzono podczas wakacji generalny remont. Powstały dwie piękne sale zabaw dla dzieci, kolorowa, nowoczesna łazienka oraz odrębna szatnia dla przedszkolaków, mieszcząca się w suterenach budynku. Gruntownemu remontowi została poddana kuchnia, która zostala doposażona w piec konwekcyjny, kuchnię 6 - palnikową, 4 - palnikową  oraz niezbędne meble, poprawiające komfort przygotowywania posiłlków. Wszystkie te prace zostały wykonane w ramach projektu pn. "Przebudowa i wyposażenie pomieszczeń w Zespole Szkół w Jasienicy Rosielnej na potrzeby Przedszkola w Jasienicy Rosielnej".
            Od roku szkolnego 2017/18 w związku z reformą oświaty w skład Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej wchodzą dwie placówki: Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa. Rok szkolny 2018/2019 przyniósł kolejną zmianę, jaką jest nadanie w dniu 16 października 2018 r.  Szkole Postawowej w Jasienicy Rosielnej imienia Świętego Jana Pawła II. Od tej pory jesteśmy dumni z posiadania Patrona, a dzień 16 października od teraz będzie w naszej placówce obchodzony jako Dzień Patrona Szkoły. W bieżącym roku szkolnym 2019/20 do przeszkola uczęszcza 41 dzieci, które uczą się w dwóch oddziałach. W skład Szkoły Podstawowej wchodzą: dwa oddzialy przedszkolne tzw. "zerówki", trzynaście oddziałów klas I - VIII . Łącznie w całym Zespole Szkół w Jasienicy Rosielnej uczy się 281 uczniów,  którzy są nauczani przez 37 pedagogów.
             Większość nauczycieli (24) posiada najwyższy stopień awansu zawodowego - nauczyciela dyplomowanego, 8 - stopień nauczyciela mianowanego, 4 stopień nauczyciela kontraktowego.
             Uczniowie mają do dyspozycji 2 pracownie komputerowe, pełnowymiarową halę sportową, przyszkolny plac zabaw, z plenerowe urządzenia „fitness”, kompleks boisk „Orlik”, siłownię. Młodsze dzieci mogą korzystać z opieki świetlicowej  po lekcjach od 11.25 do 16.00.
             W placówce jest zatrudniony pedagog szkolny w wymiarze 13 godzin tygodniowo. Zamiłowanie do czytelnictwa rozwijają bibliotekarki szkolne.
             Wszyscy chętni uczniowie mogą korzystać z dwóch ciepłych posiłków, które są gotowane na miejscu przez panie kucharki.
            Szkoła uczestniczy w wielu projektach, między innymi: "Rozwijanie i kształtowanie kompetencji", „Rozwój edukacji przedszkolnej na terenie gminy Jasienica Rosielna”, „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, „Szkoła dialogu”, „Doskonałe mleko w szkole”, "Warzywa i owoce w szkole”, „Młodzi głosują”, „Internetowy Teatr dla Szkół”, "Toksykomania, wiem co to jest!
          Nia dam siewciągnąć w statystykę", "Teatralna Jasienica, to talentów okolica". Uczniowie gimnazjum regularnie wydają gazetkę szkolną, która nosi tytuł czyli "PZU czyli Plotki Z Ulotki"
             Mocną stroną szkoły jest działalność Rady Rodziców, która corocznie podejmuje różnorakie działania na rzecz uczniów (zabezpieczenie poczęstunku dla dzieci z okazji „ślubowania klas pierwszych”, „zabawy choinkowej dla dzieci”, „pikniku rodzinnego itp.). Ponadto rodzice co roku organizują dochodową zabawę dla dorosłych, z czego dochód jest przeznaczany na wspieranie realizacji działań statutowych szkoły.

• Kompleks boisk "Orlik"
          • Siłownia
          • Plac zabaw z urządzeniami fitness
          • Pełnowymiarowa hala sportowa